glib 2.8 - en to ca translation catalogue (336 entries)

en:  (invalid encoding)
ca:  (codificació no vàlida)

en: %s filetype
ca: tipus de tixer %s

en: %s type
ca: tipus %s

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
ca: «%s» no és un caràcter vàlid després d'un caràcter «<». No pot començar un nom d'element

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
ca: «%s» no és un caràcter vàlid després dels caracters «</»; «%s» no hauria d'iniciar un nom d'element

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
ca: «%s» no és un caràcter vàlid després del nom d'element de tancament «%s». El caràcter permès és «>»

en: (?R or (?[+-]digits must be followed by )
ca: «(?R» o «(?[+-]digits» han d'anar seguits per «)»

en: ) without opening (
ca: hi ha un «)» sense el corresponent «(»

en: A bookmark for URI '%s' already exists
ca: Ja existeix una adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: An array containing the icon names
ca: Una llista amb els noms de les icones

en: Application Options:
ca: Opcions de l'aplicació:

en: Association creation not supported on win32
ca: La creació associativa no està implementada a win32

en: Attribute '%s' of element '%s' not found
ca: No s'ha trobat l'atribut «%s» de l'element «%s»

en: Attribute value must be non-NULL
ca: El valor de l'atribut no pot ser nul

en: Backup file creation failed
ca: Ha fallat la creació del fitxer de còpia de seguretat

en: Can't copy directory over directory
ca: No es pot copiar el directori al directori

en: Can't copy over directory
ca: No es pot copiar al directori

en: Can't create user MIME configuration folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració MIME de l'usuari %s: %s

en: Can't create user application configuration folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració de l'aplicació de l'usuari %s: %s

en: Can't create user desktop file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'escriptori de l'usuari %s

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
ca: No es pot fer una lectura bàsica a g_io_channel_read_line_string

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
ca: No es pot fer una lectura bàsica a g_io_channel_read_to_end

en: Can't find application
ca: No es pot trobar l'aplicació

en: Can't move directory over directory
ca: No s'ha pogut moure el directori al directori

en: Can't open directory
ca: No s'ha pogut obrir el directori

en: Can't recursively copy directory
ca: No es pot copiar el directori de forma recursiva

en: Can't rename file, filename already exist
ca: No es pot canviar el nom del fitxer, ja existeix aquest nom

en: Can't rename root directory
ca: No es pot canviar el nom del directori arrel

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
ca: No es pot convertir el «fallback» «%s» al joc de codis «%s»

en: Cannot parse double value '%s' for %s
ca: No es pot analitzar el valor doble «%s» per a %s

en: Cannot parse integer value '%s' for %s
ca: No es pot analitzar el valor enter «%s» per a %s

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
ca: No es pot truncar el GMemoryInputStream

en: Channel terminates in a partial character
ca: El canal acaba en un caràcter parcial

en: Character '%s' is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn't supposed to be an entity, escape it as &amp;
ca: El caràcter «%s» no és vàlid a l'inici d'un nom d'entitat. Les entitats comencen amb el caràcter &. Si amb aquest signe no es vol indicar una entitat, substituïu-lo per &amp;

en: Character '%s' is not valid inside an entity name
ca: El caràcter «%s» no és vàlid dins d'un nom d'entitat

en: Character out of range for UTF-16
ca: El caràcter és fora del rang per a UTF-16

en: Character out of range for UTF-8
ca: El caràcter és fora del rang per a UTF-8

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
ca: El caràcter de referència «%-.*s» no codifica un caràcter permès

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ca: La referència del caràcter no acaba amb un punt i coma. Segurament heu utilitzat un caràcter «&» sense intenció d'iniciar una entitat. Substituïu el caràcter «&» per &amp;

en: Containing mount does not exist
ca: No existeix el punt de muntatge contenidor

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
ca: No es permet la conversió entre els jocs de caràcters «%s» a «%s»

en: Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
ca: No s'ha pogut assignar %lu bytes per a llegir el fitxer «%s»

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
ca: No s'ha pogut obrir el convertidor de «%s» a «%s»

en: Could not open converter from '%s' to '%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el convertidor de «%s» a «%s»: %s

en: Custom definition for %s
ca: Definició personalitzada per a %s

en: DEFINE group contains more than one branch
ca: el grup «DEFINE» conté més d'una branca

en: Desktop file didn't specify Exec field
ca: El fitxer d'escriptori no especificava el camp d'execucció

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
ca: El document ha acabat de manera inesperada després d'un signe d'igual després d'un nom d'atribut. No hi ha cap valor d'atribut

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un comentari o una instrucció de processament

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un nom d'atribut

en: Document ended unexpectedly inside an element name
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un nom d'element

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'una etiqueta d'obertura d'un element.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig de l'etiqueta de tancament de l'element «%s»

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
ca: El document ha acabat de manera inesperada immediatament després del símbol «<»

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un valor d'atribut

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
ca: El document ha acabat de manera inesperada amb elements encara oberts. «%s» era l'últim element obert

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
ca: El document ha acabat de manera inesperada. S'esperava trobar un símbol «>» que acabés l'etiqueta <%s/>

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
ca: El document ha de començar amb un element (p.ex. <llibre>)

en: Document was empty or contained only whitespace
ca: El document era buit o només contenia espais en blanc

en: Double value '%s' for %s out of range
ca: El valor doble «%s» per a %s és fora del rang

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
ca: L'element «%s» estava tancat. L'element obert actualment és «%s»

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
ca: L'element «%s» estava tancat. Actualment no hi ha cap element obert

en: Empty character reference; should include a digit such as &#454;
ca: El caràcter de referència és buit. Hauria d'incloure un dígit com ara &#454;

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ca: S'ha vist una entitat buida «&;». Les entitats vàlides són: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ca: L'entitat no acaba amb un punt i coma. Segurament heu utilitzat un caràcter «&» sense intenció d'iniciar una entitat. Substituïu el caràcter «&» per &amp;

en: Entity name '%s' is not known
ca: No es coneix el nom de l'entitat «%s»

en: Enumerator is closed
ca: L'enumerador està tancat

en: Error closing file: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el fitxer: %s

en: Error closing unix: %s
ca: S'ha produït un error en tancar des de UNIX: %s

en: Error creating backup copy: %s
ca: S'ha produït un error en crear la còpia de seguretat: %s

en: Error during conversion: %s
ca: S'ha produït un error durant la conversió: %s

en: Error getting filesystem info: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir la informació del sistema de fitxers: %s

en: Error launching application: %s
ca: S'ha produït un error en executar l'aplicació: %s

en: Error making symbolic link: %s
ca: S'ha produït un error en fer l'enllaç simbòlic: %s

en: Error moving file: %s
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer: %s

en: Error on line %d char %d:
ca: S'ha produït un error a la línia %d caràcter %d:

en: Error on line %d: %s
ca: S'ha produït un error a la línia %d: %s

en: Error opening directory '%s': %s
ca: S'ha produït un error en obrir el directori «%s»: %s

en: Error opening file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer «%s»: %s

en: Error opening file: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer: %s

en: Error parsing option %s
ca: S'ha produït un error en analitzar l'opció %s

en: Error reading file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%s»: %s

en: Error reading from file: %s
ca: S'ha produït un error en llegir des del fitxer: %s

en: Error reading from unix: %s
ca: S'ha produït un error en llegir des de UNIX: %s

en: Error removing file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer: %s

en: Error removing old backup link: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir l'enllaç de còpia de seguretat antic: %s

en: Error removing target file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer objectiu: %s

en: Error renaming file: %s
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer: %s

en: Error renaming temporary file: %s
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer temporal: %s

en: Error seeking in file: %s
ca: S'ha produït un error en cercar en el fitxer: %s

en: Error setting extended attribute '%s': %s
ca: S'ha produït un error en establir l'atribut estés «%s»: %s

en: Error setting owner: %s
ca: S'ha produït un error en establir el propietari: %s

en: Error setting permissions: %s
ca: S'ha produït un error en establir els permisos: %s

en: Error setting symlink: %s
ca: S'ha produït un error en establir l'enllaç simbòlic: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
ca: S'ha produït un error en establir l'enllaç simbòlic: el fitxer no és un enllaç simbòlic

en: Error stating file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en executar la funció «stat()» en el fitxer «%s»: %s

en: Error stating file descriptor: %s
ca: S'ha produït un error en executar la funció «stat()» al descriptor de fitxer: %s

en: Error trashing file: %s
ca: S'ha produït un error en enviar el fitxer a la paperera: %s

en: Error truncating file: %s
ca: S'ha produït un error en truncar el fitxer: %s

en: Error while compiling regular expression %s at char %d: %s
ca: S'ha produït un error en compilar l'expressió regular %s al caràcter %d: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
ca: S'ha produït un error en fer coincidir l'expressió regular %s: %s

en: Error while optimizing regular expression %s: %s
ca: S'ha produït un error en optimitzar l'expressió regular %s: %s

en: Error while parsing replacement text "%s" at char %lu: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el text de reemplaçament «%s» al caràcter %lu: %s

en: Error writing to file: %s
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer: %s

en: Error writing to unix: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a UNIX: %s

en: Existing file '%s' could not be removed: g_unlink() failed: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer existent «%s»: ha fallat la funció g_unlink(): %s

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
ca: No s'ha pogut canviar al directori «%s» (%s)

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer «%s»: ha fallat la funció fclose(): %s

en: Failed to create file '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s»: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
ca: No s'ha pogut crear el conducte per comunicar-se amb el procés fill (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
ca: No s'ha pogut executar el procés fill «%s» (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
ca: No s'ha pogut executar el procés fill (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
ca: No s'ha pogut executar el programa d'ajuda (%s)

en: Failed to expand exec line '%s' with URI '%s'
ca: No s'ha pogut expandir la línia d'execució «%s» amb URI «%s»

en: Failed to fork (%s)
ca: No s'ha pogut bifurcar-se (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
ca: No s'ha pogut bifurcar el procés fill (%s)

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
ca: No s'ha pogut obtenir els atributs del fitxer «%s»: ha fallat la funció fstat(): %s

en: Failed to map file '%s': mmap() failed: %s
ca: No s'ha pogut mapejar el fitxer «%s»: ha fallat la funció mmap(): %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fdopen() failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» per a escriptura: ha fallat la funció fdopen(): %s

en: Failed to open file '%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: ha fallat la funció fdopen(): %s

en: Failed to open file '%s': open() failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: ha fallat la funció open(): %s

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
ca: No s'ha pogut analitzar «%-.*s», hi hauria d'haver hagut un dígit dins un caràcter de referència (per exemple &#234;) - potser el dígit és massa llarg

en: Failed to read data from child process
ca: No s'ha pogut llegir dades del procés fill

en: Failed to read data from child process (%s)
ca: No s'ha pogut llegir dades des del procés fill (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
ca: No s'han pogut llegir prou dades del conducte de l'identificador del procés fill (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
ca: No s'ha pogut llegir des del conducte fill (%s)

en: Failed to read from file '%s': %s
ca: No s'ha pogut llegir del fitxer «%s»: %s

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
ca: No s'ha pogut llegir l'enllaç simbòlic «%s»: %s

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
ca: No s'ha pogut redirigir l'entrada o la sortida del procés fill (%s)

en: Failed to rename file '%s' to '%s': g_rename() failed: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer «%s» a «%s»: ha fallat la funció g_rename(): %s

en: Failed to resize memory output stream
ca: Ha fallat el redimensionament de la memòria del flux de sortida

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer «%s»: ha fallat la funció fwrite(): %s

en: File enumerator has outstanding operation
ca: L'enumerador de fitxer té una operació pendent

en: File enumerator is already closed
ca: Ja està tancat l'enumerador de fitxer

en: File is empty
ca: El fitxer és buit

en: File names cannot contain '%c'
ca: En els noms de fitxers no pot haver-hi «%c»

en: Filesystem root
ca: Arrel del sistema de fitxers

en: Help Options:
ca: Opcions d'ajuda:

en: Input stream doesn't implement read
ca: El flux d'entrada no té implementada la lectura

en: Integer value '%s' for %s out of range
ca: El valor enter «%s» per a %s és fora del rang

en: Integer value '%s' out of range
ca: El valor enter «%s» és fora del rang

en: Invalid GSeekType supplied
ca: El GSeekType proporcionat no és vàlid

en: Invalid UTF-8 encoded text - not a start char
ca: El text no està codificat correctament a UTF-8 - no és un caràcter estrella

en: Invalid UTF-8 encoded text - not valid '%s'
ca: El text no està codificat correctament a UTF-8 - no és un vàlid «%s»

en: Invalid UTF-8 encoded text - overlong sequence
ca: El text no està codificat correctament a UTF-8 - la seqüència és massa llarga

en: Invalid attribute type (byte string expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava una cadena de bytes)

en: Invalid attribute type (string expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava una cadena)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava un uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava un uint64)

en: Invalid byte sequence in conversion input
ca: La seqüència de bytes a l'entrada de conversió no és vàlida

en: Invalid extended attribute name
ca: El nom de l'atribut estés no és vàlid

en: Invalid filename
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: Invalid filename %s
ca: El nom del fitxer no és vàlid: %s

en: Invalid group name: %s
ca: El nom del grup no és vàlid: %s

en: Invalid hostname
ca: El nom de l'ordinador no és vàlid

en: Invalid key name: %s
ca: El nom de la clau no és vàlid: %s

en: Invalid program name: %s
ca: El nom del programa no és vàlid: %s

en: Invalid seek request
ca: La sol·licitud de cerca és invàlida

en: Invalid sequence in conversion input
ca: Seqüència no vàlida a l'entrada de la conversió

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
ca: La cadena en el vector d'argument no és vàlida a %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
ca: Cadena no vàlida a l'entorn: %s

en: Invalid symlink value given
ca: El valor donat per a l'enllaç simbòlic no és vàlid

en: Invalid working directory: %s
ca: El directori de treball no és vàlid: %s

en: Key file contains escape character at end of line
ca: El fitxer de claus conté un caràcter d'escapada al final de línia

en: Key file contains invalid escape sequence '%s'
ca: El fitxer de claus conté una seqüència d'escapada no vàlida «%s»

en: Key file contains key '%s' in group '%s' which has value that cannot be interpreted.
ca: El fitxer de claus conté la clau «%s» en el grup «%s», que té un valor no interpretable.

en: Key file contains key '%s' which has value that cannot be interpreted.
ca: El fitxer de claus conté la clau «%s» que té un valor que no és interpretable.

en: Key file contains key '%s' with value '%s' which is not UTF-8
ca: El fitxer de claus conté la clau «%s» amb el valor «%s» que no és UTF-8

en: Key file contains line '%s' which is not a key-value pair, group, or comment
ca: El fitxer de claus conté la línia «%s» que no és una parella clau-valor, grup o comentari

en: Key file contains unsupported encoding '%s'
ca: El fitxer de claus conté la codificació no implementada «%s»

en: Key file does not have group '%s'
ca: El fitxer de claus no té el grup «%s»

en: Key file does not have key '%s'
ca: El fitxer de claus no té la clau «%s»

en: Key file does not have key '%s' in group '%s'
ca: El fitxer de claus no conté una clau «%s» en el grup «%s»

en: Key file does not start with a group
ca: El fitxer de claus no comença amb un grup

en: Leftover unconverted data in read buffer
ca: A la memòria intermèdia de lectura hi ha dades sobrants no convertides

en: Memory output stream not resizable
ca: El flux de sortida de memòria no és modificable

en: Missing argument for %s
ca: Manca un argument per a %s

en: Move between mounts not supported
ca: No està implementat el moure entre muntatges

en: No MIME type defined in the bookmark for URI '%s'
ca: No hi ha cap tipus MIME definit a l'adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No application is registered as handling this file
ca: No hi ha cap aplicació que s'hagi registrat per a gestionar aquest fitxer

en: No application with name '%s' registered a bookmark for '%s'
ca: No hi ha cap aplicació amb el nom «%s» que hagi registrat l'adreça d'interès «%s»

en: No bookmark found for URI '%s'
ca: No s'ha trobat cap adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No groups set in bookmark for URI '%s'
ca: No hi ha cap grup establert a l'adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No private flag has been defined in bookmark for URI '%s'
ca: No hi ha cap senyalador privat definit a l'adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No valid bookmark file found in data dirs
ca: No s'ha trobat cap fitxer d'adreces d'interès dins dels directoris de dades

en: Not a regular file
ca: No és un fitxer regular

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
ca: S'ha trobat un caràcter estrany «%s». S'esperava un «=» després del nom d'atribut «%s» de l'element «%s»

en: Odd character '%s', expected a '>' character to end the start tag of element '%s'
ca: S'ha trobat un caràcter estrany «%s». S'esperava un «>» per acabar l'etiqueta d'inici de l'element «%s»

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
ca: S'ha trobat un caràcter estrany «%s». S'esperava un caràcter «>» o «/» per finalitzar l'etiqueta d'inici de l'element «%s», o opcionalment un atribut. Potser heu utilitzat un caràcter no vàlid en un nom d'atribut

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
ca: S'ha trobat un caràcter estrany «%s». S'esperaven unes cometes d'obertura després del signe «=» en donar valor a l'atribut «%s» de l'element «%s»

en: Operation not supported
ca: L'operació no està implementada

en: Operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Output stream doesn't implement write
ca: El flux de sortida no implementa l'escriptura

en: PCRE library is compiled without UTF8 properties support
ca: La biblioteca PCRE no està compilada per a interpretar les propietats UTF8

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
ca: La biblioteca PCRE no està compilada per a interpretar UTF8

en: POSIX collating elements are not supported
ca: no es poden utilitzar els elements d'ordenació de POSIX

en: POSIX named classes are supported only within a class
ca: només es permeten les classes amb nom de POSIX dins de la pròpia classe

en: Partial character sequence at end of input
ca: Seqüència de caràcters parcial al final de l'entrada

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
ca: El text citat no comença amb cometes

en: Reached maximum data array limit
ca: S'ha arribat al màxim del límit de la matriu de dades

en: Seek not supported on stream
ca: No està implementada la cerca en el flux

en: Setting attribute %s not supported
ca: No està implementat establir l'atribut %s

en: Show all help options
ca: Mostra totes les opcions d'ajuda

en: Show help options
ca: Mostra les opcions d'ajuda

en: Source stream is already closed
ca: El flux font ja està tancat

en: Stream doesn't support query_info
ca: El flux no implementa «query_info»

en: Stream has outstanding operation
ca: El flux té una operació pendent

en: Stream is already closed
ca: Ja està tancat el flux

en: Symbolic links not supported
ca: No es poden utilitzar els enllaços simbòlics

en: Target file exists
ca: Ja existeix el fitxer de destinació

en: Target file is a directory
ca: El fitxer objectiu és un directori

en: Target file is not a regular file
ca: El fitxer objectiu no és un fitxer regular

en: Template '%s' doesn't contain XXXXXX
ca: La plantilla «%s» no conté XXXXXX

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
ca: La plantilla «%s» no és vàlida, no hauria de tenir cap «%s»

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
ca: El text ha acabat abans de trobar les cometes corresponents a %c. (El text era «%s»)

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
ca: El text acaba just després d'un caràcter «\». (El text era «%s»)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ca: El text era buit (o només contenia espais en blanc)

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
ca: L'URI «%s» conté caràcters d'escapada invàlids

en: The URI '%s' is invalid
ca: L'URI «%s» no és vàlid

en: The URI '%s' is not an absolute URI using the "file" scheme
ca: L'URI «%s» no és un URI absolut que utilitzi l'esquema «file»

en: The file was externally modified
ca: El fitxer ha estat modificat des d'alguna aplicació externa

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
ca: El nom de l'ordinador de l'URI «%s» no és vàlid

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
ca: Pot ser que l'URI del fitxer local «%s» no inclogui cap «#»

en: The name of the icon
ca: El nom de la icona

en: The pathname '%s' is not an absolute path
ca: El nom de camí «%s» no és un camí absolut

en: Too large count value passed to %s
ca: El valor de comptatge passat a %s és massa llarg

en: Trash not supported
ca: No es pot utilitzar la paperera

en: Truncate not allowed on input stream
ca: No es permet truncar en els fluxs d'entrada

en: Truncate not supported on stream
ca: No es permet trucar en els fluxs

en: URIs not supported
ca: No estan implementats els URI

en: Unable to create trash dir %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de la paperera %s: %s

en: Unable to create trashing info file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'informació d'enviar a la paperera: %s

en: Unable to find default local directory monitor type
ca: No s'ha pogut trobar el tipus de seguiment de directoris locals predeterminat

en: Unable to find default local file monitor type
ca: No s'ha pogut trobar el tipus de monitorització de fitxer local predeterminat

en: Unable to find or create trash directory
ca: No s'ha pogut trobar o crear el directori de la paperera

en: Unable to find terminal required for application
ca: No s'ha pogut trobar el terminal que demanava l'aplicació

en: Unable to find toplevel directory for trash
ca: No s'ha pogut trobar el directori superior per a la paperera

en: Unable to trash file: %s
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a la paperera: %s

en: Unexpected attribute '%s' for element '%s'
ca: No s'esperava l'atribut «%s» per a l'element «%s»

en: Unexpected early end-of-stream
ca: No s'esperava un final de flux tant aviat

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
ca: S'ha produït un error inesperat a g_io_chanel_win32_poll() en llegir dades d'un procés fill

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
ca: S'ha produït un error inesperat a select() en llegir dades des d'un procés fill (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
ca: S'ha produït un error inesperat en waitpid() (%s)

en: Unexpected tag '%s' inside '%s'
ca: No s'esperava l'etiqueta «%s» dins «%s»

en: Unexpected tag '%s', tag '%s' expected
ca: No s'esperava l'etiqueta «%s», s'esperava «%s»

en: Unfinished character reference
ca: Referència a un caràcter no acabada

en: Unfinished entity reference
ca: Referència a una entitat no acabada

en: Unknown error executing child process "%s"
ca: S'ha produït un error desconegut en executar el procés fill «%s»

en: Unknown option %s
ca: Es desconeix l'opció %s

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
ca: S'han trobat unes cometes desaparellades en una línia d'ordres o en un altre text entre cometes

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Usage:
ca: Forma d'ús:

en: Valid key file could not be found in search dirs
ca: No s'ha pogut trobar cap fitxer de claus vàlid als directoris de cerca

en: Value '%s' cannot be interpreted as a boolean.
ca: El valor «%s» no es pot interpretar com un booleà.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a float number.
ca: El valor «%s» no es pot interpretar com a un nombre en coma flotant.

en: Value '%s' cannot be interpreted as a number.
ca: El valor «%s» no es pot interpretar com a un nombre.

en: Whether to use default fallbacks found by shortening the name at '-' characters. Ignores names after the first if multiple names are given.
ca: Si s'han d'utilitzar les alternatives predeterminades que es trobin en escurçar el nom a «-» caràcters. Ignora els noms després del primer si es donen més múltiples noms.

en: [FILE...]
ca: [FITXER...]

en: [OPTION...]
ca: [OPCIÓ...]

en: \ at end of pattern
ca: \ al final del patró

en: \C not allowed in lookbehind assertion
ca: no es permet \C en assercions cap enrera

en: \c at end of pattern
ca: \c al final del patró

en: \g is not followed by a braced name or an optionally braced non-zero number
ca: «\g» no és seguit per un nom entre claus o un nombre opcional diferent de zero entre claus

en: assertion expected after (?(
ca: s'esperava una asserció després de «(?(»

en: association changes not supported on win32
ca: els canvis associatius no estan implementats a win32

en: back references as conditions are not supported for partial matching
ca: no s'ha implementat l'ús de referències anteriors per a coincidències parcials

en: backtracking limit reached
ca: s'ha arribat al límit de tornades enrere

en: case-changing escapes (\l, \L, \u, \U) are not allowed here
ca: aquí no es permeten els escapaments (\l,\L, \u, \U)

en: character value in \x{...} sequence is too large
ca: el valor del caràcter a la seqüència «\x{...}» és massa llarg

en: code overflow
ca: desbordament del codi

en: conditional group contains more than two branches
ca: el grup condicional conté més de dues branques

en: corrupted object
ca: objecte malmès

en: digit expected
ca: s'esperava un dígit

en: do not hide entries
ca: no amaguis les entrades

en: drive doesn't implement eject
ca: la unitat no implementa l'expulsió

en: drive doesn't implement polling for media
ca: la unitat no implementa l'enquesta per si hi ha un medi

en: failed to get memory
ca: no s'ha pogut obtenir memòria

en: hexadecimal digit expected
ca: s'esperava un dígit hexadecimal

en: hexadecimal digit or '}' expected
ca: s'esperava un dígit hexadecimal o bé «}»

en: illegal symbolic reference
ca: la referència simbòlica no és vàlida

en: inconsistent NEWLINE options
ca: opcions «NEWLINE» inconsistents

en: internal error
ca: error intern

en: internal error or corrupted object
ca: error intern o objecte malmès

en: invalid combination of newline flags
ca: la combinació de senyaladors de línia nova no és vàlida

en: invalid condition (?(0)
ca: condició «(?(0)» no vàlida

en: invalid escape sequence in character class
ca: la seqüència d'escapada en la classe de caràcter no és vàlida

en: lookbehind assertion is not fixed length
ca: l'asserció cap enrera no té llargada fixa

en: malformed \P or \p sequence
ca: la seqüència «\P» o «\p» és malformada

en: malformed number or name after (?(
ca: nombre o nom malformats després de «(?(»

en: missing '<' in symbolic reference
ca: falta un «<» en la referència simbòlica

en: missing ) after comment
ca: falta un «)» després del comentari

en: missing terminating )
ca: falta un «)»

en: missing terminating ] for character class
ca: falta el «]» per a la classe de caràcter

en: missing terminator in subpattern name
ca: falta la finalització en el nom del subpatró

en: mount doesn't implement eject
ca: el muntatge no implementa l'expulsió

en: mount doesn't implement remount
ca: el muntatge no implementa el tornar-se a muntar

en: mount doesn't implement unmount
ca: el muntatge no implementa el desmuntatge

en: name
ca: nom

en: names
ca: noms

en: nothing to repeat
ca: no hi ha res a repetir

en: number too big in {} quantifier
ca: nombre massa gran en el quantificador {}

en: numbers out of order in {} quantifier
ca: nombres fora del rang en el quantificador {}

en: octal value is greater than \377
ca: el valor octal és més gran que \377

en: out of memory
ca: no hi ha prou memòria

en: overran compiling workspace
ca: s'ha produït un desbordament en compilar l'espai de treball

en: previously-checked referenced subpattern not found
ca: no s'ha trobat el subpatró referenciat comprovat anteriorment

en: range out of order in character class
ca: s'ha sortit del rang en la classe de caràcter

en: recursion limit reached
ca: s'ha arribat al límit de recurrències

en: recursive call could loop indefinitely
ca: la crida recursiva podria buclar-se indefinidament

en: reference to non-existent subpattern
ca: referència a un subpatró que no existeix

en: regular expression too large
ca: l'expressió regular és massa llarga

en: repeating a DEFINE group is not allowed
ca: no es permet repetir un grup «DEFINE»

en: stray final '\'
ca: «\» final extraviat

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
ca: el nom del subpatró és massa llarg (32 caràcters com a màxim)

en: symlink must be non-NULL
ca: l'enllaç simbòlic no pot ser nul

en: the pattern contains items not supported for partial matching
ca: el patró conté elements que no estan implementats en les concordances parcials

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
ca: hi ha massa subpatrons amb nom (màxim de 10.000)

en: two named subpatterns have the same name
ca: dos noms de subpatró tenen el mateix nom

en: unexpected repeat
ca: repetició no esperada

en: unfinished symbolic reference
ca: la referència simbòlica no està acabada

en: unknown POSIX class name
ca: nom de classe POSIX desconeguda

en: unknown error
ca: error desconegut

en: unknown escape sequence
ca: no es reconeix la seqüència d'escapament

en: unknown property name after \P or \p
ca: es desconeix el nom de la propietat després de «\P» o «\p»

en: unrecognized character after (?
ca: no es reconeix el caràcter després de «(?»

en: unrecognized character after (?<
ca: no es reconeix el caràcter després de «(?<»

en: unrecognized character after (?P
ca: no es reconeix el caràcter després de «(?P»

en: unrecognized character follows \
ca: caràcter no reconegut després de \

en: use a long listing format
ca: utilitza un format de llistat llarg

en: use default fallbacks
ca: utilitza les alternatives predeterminades

en: volume doesn't implement eject
ca: el volum no implementa l'expulsió

en: volume doesn't implement mount
ca: el volum no implementa el muntatge

en: workspace limit for empty substrings reached
ca: s'ha arribat al límit d'espais de treball per a subcadenes buides

en: zero-length symbolic reference
ca: referència simbòlica de longitud zero
